JeoTes™ Plakalı Isı Değiştirici Parçaları

Müşterinin isteğine göre yalıtım yapılabilir. Standart: İzolasyon, 60 mm kalınlığında poliüretandan oluşur. Dış yüzeyi 1mm kalınlığında alüminyum, iç yüzeyi alüminyum folyo kaplıdır.

JeoTes™ Enerji Santrali ve Isı Merkezi Uygulamaları

Enerji santrallerinde bir merkezi kaynaktan elde edilen sıcak su ya da buhar, dağıtım sistemiyle birçok binaya ulaştırılır. Bu tür ısıtma, yağ, doğal gaz, kömür, biyolojik yakıt ve atık ısı gibi değişik kaynaklardan üretilebilir.

JeoTes™ Esanjör Fabrika Uygulamaları

Fabrikaların üretim süreçlerinde çok büyük ısı açığa çıkabilmektedir. Isının kaynağı, belli işletme ya da soğutma prosesleri olabilir. Eğer bu fazla ısı kullanılabilirse, hem muazzam çevresel fayda yaratılabilir hem de ekonomik bir kazanç, bir tasarruf elde edilebilir.

JeoTes™ Isıtma, Soğutma, Havalandırma (ISOHA) ve Sıcak Su

Plakalı ısı değiştirici (PID)’ler, ısıtma, soğutma, havalandırma (ISOHA) ile sıcak su uygulamalarında oldukça sık kullanılan en uygun çözümdür. Yeni teknoloji ile projelendirilmiş tüm benzeri uygulamalarda vazgeçilmez bir kullanım alanı ile oldukça bilinen bir yer edinmiştir.

JeoTes™ Plakalı Isı Değiştirici Nasıl çalışır?

Plakalı ısı değiştirici (PID), belli sayıda kanallı plakalardan oluşur. Plaka demeti, hareketli ve sabit baskı plakası (gövde) arasına monte edilir, üst ve alt taşıyıcı çubuklar arasına dizilir, saplamalar ve cıvatalar ile sıkıştırılır.

JeoTes™ Plakalı Isı Değiştiriciler Neler Sunar?

Daha verimli ve enerji koruyucu tasarım. Farklı uygulamalar için en uygun PID tasarımı. Daha geniş basınç ve sıcaklık aralığı ve daha geniş uygulama alanı. Daha düşük işletme ve bakım maliyeti.

JeoTes™ Plakalı Isı Değiştiricilerin Avantajları Nelerdir?

JeoTes™ Plakalı ısı değiştirici, diğer ısı değiştiricilere göre daha kompakt yapıdadır 40 Bar basınca ve 4500m3/h kapasiteye kadar DN25-DN500 bağlantı çaplarında, 1°C’nin altında sıcaklık yaklaşımı sağlayabilir..

JeoTes™ Soğutma Uygulamaları - Bölgesel Soğutma

Bölgesel soğutma, her bir binanın ayrı kısmi sistemler yerine, birkaç binanın tek bir merkezi kaynaktan soğutulduğu sistemlerdir. Bunlar, özellikle bölgesel ısıtma ile optimize edildiğinde, hem ekonomik hem de çevresel etkileriyle kar sağlayan sistemlerdir ve kullanımları tüm dünya da her gün daha artmaktadır.

JeoTes™ Soğutma Uygulamaları - Kısmi Soğutma

Tek bir bina için soğutma sağlayan soğutma sistemine kısmi soğutma sistemi denir. Örneğin; hastane, alışveriş merkezi, otel, konferans merkezi ve iş plazaları vs.

JeoTes™ Sosyal Tesisler

Okul, hastane, spor tesisleri, alışveriş merkezleri, yüzme havuzları, otel, gösteri ve fuar merkezleri, ticaret ve iş merkezleri gibi sosyal tesislerde, 24 saat sıcak su ve ısıtma sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

JeoTes™ Ulaşım Merkezleri

Tüm tren garları, yeraltı treni (metro) istasyonları ve havaalanları, hem iç, hem dış mekanlarda, özellikle soğuk bölgelerde, iklim koşullarına ve kendi çalışma gerekliliklerine özgü ısıtma ihtiyaçları ile karşı karşıyadırlar.