Eşanjör Servis Çeşitleri
Anlık Eşanjör Servisi
 

Eşanjör servisi anlık bakım tipi, hesapta olmayan arıza durumları içindir. Sıkıntılı ürün/ler, en kısa zamanda servis işlemi tamamlanacak şekilde müstakil olarak fiyatlandırılırlar.


Toplu Eşanjör Bakımı


Eşanjör servisi anlık toplu bakım tipi, kabul edilebilir kirlilik ve sızdırma sıkıntısı ile karşılaştığınız ürünlerin biriktirilerek, toplu olarak bakımlarını yaptırmak istediğiniz durumlar içindir. İlgili ürün listesi çıkarılarak, o günün koşulları ile müstakil olarak fiyatlandırılır.
 

Planlı Eşanjör Bakımı


Eşanjör servisi planlı bakım tipi, kabul edilebilir kirlilik ve sızdırma sıkıntısı ile karşılaştığınız ürünlerin toplu ama planlı olarak bakımlarını yaptırmak istediğiniz durumlar içindir. Anlaşmaya dâhil edeceğiniz ürünlerin tamamı tarafınızca veya desteğimizle listelenir. Ortak gruplar yaratabileceğimiz tipler tarafımızca belirlenir. Planlanan zamanda, ilgili ürünlere yerinde servis verilir. Bu anlaşma tipinde, kullanılacak tüm yedek parçalar (plaka, conta) ve ürünlerin servis fiyatları, baştan çerçeve sözleşme ile sabitlenir. Sözleşme süresince bakımı yapılan ürünler, bu anlaşmaya bağlı kalarak fatura edilir.


Periyodik Eşanjör Bakımı


Eşanjör servisi periyodik bakım tipi, ne zaman arıza yaşanacağı tahmin edilemeyen durumlarda bile bakım maliyetlerini düşürme ve olası arızaları önceden engelleme amacı güder. Bu şekilde işletmede kesintisiz çalışma hedeflenir. Anlaşmaya dâhil edeceğiniz ürünlerin tamamı, tarafınızca ve/veya desteğimizle listelenir. Ürünlerde bir arıza olmasa bile, anlaşma kapsamındaki eşanjörler, belli periyotlarla, işletmeniz tarafımızca ziyaret edilerek, tek tek muayene edilir. Duruma göre raporlama yapılır. Görülen bir aksaklık varsa giderilir. Rapora eklenir. Periyodik bakıma rağmen, arıza meydana geldiğinde, problem derhal tarafımızca giderilir. Bu anlaşma tipinde, yıllık bakım rakamının toplamı, ilgili periyotlara bölünerek faturalanır. Kullanılacak tüm yedek parçalar (plaka, conta) ise birim fiyatı sabitlenen çerçeve sözleşmeye göre kullanıldığı kadar fatura edilir. Sözleşme süresince bakımı yapılan ürünler, için ayrıca servis/işçilik faturası kesilmez.