​Isı Geri Kazanımı

Kaynak geri kazanımı ve tekrar kullanımı, tüm dünyada her gün daha da artmakta ve daha da desteklenmektedir. Optimize bir ISOHA sisteminde, soğutma ve ısıtma, atık sıcak ve soğuk akışkanların tekrar kullanımıyla yapılabilir. Isı geri kazanımı sıklıkla ihmal edilen bir alan olmasına karşın, JeoTes™ Plakalı ısı değiştirici (PID)’ler buralarda karlılığı arttırabilirler. 

Sıcak kullanım suyuna ve diğer ısıtma tiplerine ihtiyaç duyulan özellikle de aynı zamanda soğutma sistemlerinin çalıştığı yerlerde büyük tasarruf olasılıkları vardır. JeoTes™ hem ısıtma hem soğutma uygulamalarında yıllara dayanan tecrübesiyle optimize sistemler için özel çözümler sunabilir.

Kullanım suyunun ön ısıtması için ısı geri kazanılırken, örneğin, yoğuşturucu (kondenser) tarafındaki soğutma ihtiyacı azaltılabilir. Böylece sadece ısıtma sistemi için enerji tasarrufu yapılmış olmaz, soğutma sistemi içinde enerji boşa harcanmamış olur. Optimize edilmiş böyle bir ISOHA sisteminde, soğutmadan gelen atık ısı, musluk suyunun ısıtılmasında kullanılabilir. JeoTes™ Plakalı ısı değiştirici (PID) bu sistemde normal bir performansla ortaya çıkan atık ısının %95’ini geri kazanabilir.