Eşanjör Contası

JeoTes™ Mühendislik Ltd. Şti. Türkiye'nin en büyük, en kapsamlı eşanjör contası üreticisi ve tedarikçisidir. Eşanjör contalarının dizayn ve üretim çalışmaları, uzmanlık alanlarından biri dir. JeoTes™, Plakalı Isı Değiştirici ile sektörde senelerden gelen birikimini kullanarak, diğer firmaların eşanjörlerinde de kullanılabilen yedek parça contalar üretmektedir.

JeoTes™, sizin çalışma şartlarınıza ya da isteklerinize uygun, polimer karışımları sunar. Her bir karışım, bir önceki imalat özellikleri için laboratuarlarda teste tabii tutulur. Conta kalıplarının, üretimi tamamen orijinal boyutlara bağlı kalınarak yapılır.


Eşanjör Conta Kalıbı

Eşanjör Conta Kalıbı

JeoTes™, kuruluşundan bu yana, kalitenin bir yaşam yolu olduğuna inanmıştır. Bu nedenle benzerlerine göre çok farklı bir yerde durmaktadır. Gelişim ve ilerleme yolunda hizmet verdiği tüm müşterilerini, partneri olarak görmeye devam edecektir.

Her eşanjör markası için sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek, dünyadaki ender firmalardan biri olan JeoTes™, bu özelliğe sahip tek Türk firmasıdır. 0,01m2'den 3m2'ye kadar her marka ve Mode eşanjör contası ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

       


Aşağıdaki marka eşanjörlerde kullanılabilecek yedek parça contalar, JeoTes™'in ürün yelpazesinin genişliği ve konuya hakimiyeti anlamında kesin bir cevap vermektedir.
 
  • Akropol
  • Hydac
 
  • Termotrans
 
  • Thermaline
  • Cardinale
  • Tornado
  • Türköz
  • Sentry


JeoTes™ Eşanjör Contalarının Avantajları
 

Ürün Kalitesi

JeoTes™ Contaları'nın hamurları kesin bir denetim ve kontrol altında hazırlanır. Hazırlanan her parti hamurdan alınan numuneler laboratuar ortamında test edilir ve test sonuçları ile birlikte birkaç yıl saklı tutulur.
Kullanmış olduğu hamur karışımları, JeoTes™'in Plakalı ısı değiştirici (PID)'den de gelen deneyimlerinin katkısıyla Plakalı ısı değiştirici (PID)'ler ve Plakalı ısı değiştirici (PID)'lerin uygulama alanlarına göre özel olarak hazırlanan reçetelerle elde edilir.  Üretilen tüm ürünlerin şahit numuneleri gerekli şartnamelere uygunluğunu kontrol etmek için 
 

Hızlı Servis

Eşanjör Servisi

JeoTes™'e günün her saati ulaşabilir, stok durumunu öğrenebilir, teknik destek alabilir, sipariş verebilirsiniz, üstelik acil durumlar için 7/24 servis hizmeti alabilirsiniz. JeoTes™, sizleri müşterisi olarak değil partneri olarak benimsemiş ve sizlere mümkün olan en yüksek standartlarda hizmet vermeyi amaçlamıştır.
 

Teslim SüresiConta üretimi, JeoTes™'in ana çalışma konularındandır. Contalar, her daim Plakalı ısı değiştirici (PID) kullanıcılarının ihtiyaçlarını pik zamanlarda karşılayabilecek ölçüde stoklanırlar. Yüklü ihtiyaçlarınız için ise sadece contanın üretimi için geçen süre teslim süresini belirler. JeoTes™, her model Plakalı ısı değiştirici (PID) contasını en kısa sürede teslim edebilecek tek firmadır.


Uygun Fiyat GarantisiJeoTes™, kendisi conta üreticisi olduğu ve üretmediği contaları ise yurtdışı üreticilerden ilk el olarak tedarik ettiği için aynı kalitede ürünü daha ekonomik fiyatlarla tedarik etmeyi garanti eder.
 

Profesyonel Teknik Destek

 


Türkiye'de ve diğer dünya ülkelerinde onlarca Plakalı ısı değiştirici (PID) tedarikçisi ve bunlarında yine onlarca modeli vardır. Üstelik bu modellerin birçoğu da çağın gerekliliklerini karşılayabilmek için zaman içinde revize olmuş modellerdir. Bu da conta tedarik ederken bir karmaşa doğurur. JeoTes™, çok geniş model ve literatür arşiviyle, uygulamanıza göre; hangi conta malzemesinin ve hangi modelinin kullanılması gerektiği, eşanjörünüzün contalarının atölyede veya yerinizde yenilenmesi, Plakalı ısı değiştirici (PID)'lerin sıkma mesafeleri vs. gibi konularda deneyimli ekibiyle en kısa zamanda teknik destek ve servis hizmeti sunar.

 

Eşanjör Conta Malzemeleri

Kauçuk malzemeleri birçok katkı maddesinin karışımından oluşur. Her kauçuk malzemesi kendine özgüdür. Bazen, farklı tedarikçilerin malzemeleri birbirine benzerken, çoğu zaman da her firmanın aynı malzeme contası farklı özellikler gösterir. Örneğin farklı iki firmaya ait NBR karışımı ile üretilmiş contanın tavsiye edilen kullanım sıcaklığı birbirinden farklı olabilir. En önemli içerik, ağırlıkça %15 ile %70 arasında değişen polimerdir. Tipik bir conta reçetesi aşağıdaki gibidir:

     

Tüm katkılar contanın özelliklerine farklı bir etkide bulunur. Belli bir uygulama için hazırlanan conta karışımının diğer uygulamalar için nadiren kullanılabilir. Teknik olarak, çok özel ihtiyaçları karşılayabilmek için daha karışımların geliştirilmesiyle, profesyonel ürünler elde edilebilir.

Sentetik polimerler, doğal kauçuğun sahip olmadığı özellikleri kazanabilmek için üretilirler.

Örneğin, yağa, kimyasallara, sıcaklığa, hava koşullarına (ozona, UV ışık) dayanım özellikleri bu şekilde kazandırılır.

Hava koşulları, buhar ve su dayanımı için standart conta malzemesi EPDM (Etilen-Propilen Kauçuk)'dir. NBR (Nitril kauçuk) yine yukarıdakilerin tümüne belli bir sıcaklığa kadar dayanabilen ve özelikle yağ için kullanılan bir malzemedir.

JeoTes™'in sunduğu bazı conta malzemeleri aşağıdaki gibidir:

NBR  (Akrilonitril Bütadien)
H-NBR  (Hidrojenize Nitril)
EPDM  (Etilen Propilen Dien M-Sınıfı-terpolimer)
EPDM-HT (Yüksek Sıcaklık EPDM)
IIR  (Bütil)
ACM (Poliakrilik Kauçuk)
CR (Neopren)
CSM (Hipalon)
NR (Tabii Kauçuk)
PNR (Polinorbornen)
T (Polisülfit Kauçuk)
FKM (Florokarbon Kauçuk Viton *)
FFKM (Perflorelastomer)
FVMQ (Florosilikon)
PO (Polipropilen)
FDA ve Su Karışımları
Viton DuPont Performans Elastomerleri’nin tescilli markasıdır.
 

Eşanjör Contası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular