Sıkça Sorulan Sorular

PID Sıkma Mesafesini Nasıl Hesaplarım?

 
Her üreticinin bu konuda kendi kriterleri vardır. Makinenizin etiketinde yer alan sıkma mesafesi limitlerinin aşılmaması  gerekir. Özellikler, sonradan plaka ekleme/çıkarma yapıldıysa, etiketteki limitler değişecektir. Eğer sıkma mesafesi  konusunda emin değilseniz, bizimle irtibata geçebilirsiniz. Çünkü maksimum sıkma mesafesinin aşılması, plaka  paketinde  onarılamaz zararlara yol açabilir.  

JeoTes™, PID'ler için oldukça geniş bir arşive sahiptir. JeoTes™ ya da diğer marka eşanjörler hakkında, tüm sorularınıza  yanıt bulabileceğiniz tek adres yine JeoTes™'tir.


 

Uygulamam İçin Hangi Kalite Conta Kullanmalıyım?

Akışkanların doğası, sıcaklık ve eğer temizlik için kullanılıyorsa; CIP (yerinde temizleme) sisteminin karakteristiğine göre, conta malzemesi değişir. JeoTes™ contaları, farklı kalitelerde elastomerler sunar. Bu konuda JeoTes™'e danışabilir, teknik destek alabilirsiniz. Prosesinize en uygun conta kalitesini tavsiye etmek için gelişmiş laboratuar metotları kullanırız.

JeoTes™, hem conta hem PID üreten Türk firmasıdır.


 

Eşanjörümün Contalarını Ne Sıklıkla Değiştirmeliyim?

Bunun sabit bir kuralı yoktur. Contanın kalitesi, sıcaklık, akışkanların cinsi, plakanın tipi gibi birçok etkene bağlıdır. Burada, bakım esnasında plaka paketinde sıkma mesafesi limitini aşarak, plaka paketine zarar verilmediğine dikkat etmek çok önemlidir. Aksi takdirde plaka üzerindeki conta yuvalarının formunun bozulması, conta değişiminden daha büyük masraflara yol açacaktır.

JeoTes™'ten, yerinizde vereceği servis ile bakım, onarım, temizlik ve montaj işleri konusunda da yardım alabilirsiniz.


 

Neden JeoTes™ Contalarını Tercih Edeyim?


Öncelikle hem eşanjör hem de conta üretimi konusunda faaliyet gösteren profesyonellikte bir firma ile çalışmış olmanın tecrübe avantajına sahip olursunuz. Bunun yanı sıra kalitesinden emin ve oldukça da ekonomik bir çözüme ulaşırsınız.

Üstelik kanıtlanabilir üstün kalitesi ile optimum yatırım geri dönüşüne sahip olursunuz. 

Koruyucu Bakım Neden Çok Önemli?

Eşanjörlerinizin contalarını tavsiye edilen aralıklarla değiştirdiğinizde, kullanım ömrünü uzattığınızdan emin olabilirsiniz. Eğer contalarınız sertleşirse, plaka takımında onarılmaz hasara neden olabilecek yüksek risk taşıyorsunuz demektir.
JeoTes™ contalarıyla sahip olduğunuz yüksek performansı ve eşanjörünüzün daha uzun kullanım ömrünü fark edeceksiniz. Buna örnek olacak referanslara erişmek için bizimle irtibata geçiniz.


 

JeoTes™ Contalarla Orijinal Contalar Arasında Ne Fark Vardır?

Firmaların her birinin kendilerine özgü hamur karışımlarının olması aynı malzemeden imal edilmiş (NBR, EPDM vs.) contalar arasında bile bir ömür, dayanım farkına yol açar. JeoTes™, conta üretiminde, bilinen standartları, mevcut kalifiye contaları ve eşanjör uygulamalarından gelen tecrübelerini referans alır. Buna göre hamur reçetelerinde gelişim sağlayarak kendine özgü bir imalat gerçekleştirir. 
Bu nedenle JeoTes™, uygulamalarınıza göre en uygun, en uzun ömürlü contayı daha uygun fiyata sunar.
 

JeoTes™ Contaları Plakaya Nasıl Yerleştiririm?

JeoTes™ contalarının montajı orijinal contaların montajı ile aynıdır. Firmalar kimi zaman çeşitli nedenlerle bilinen modellerini revize ederler ve eski modelin plaka ve contaları birbirine uyumsuz olur. JeoTes™ bu yeni modelleri mutlaka takip eder. Ve size ihtiyacınız olan contayı anlayarak hizmet verir.
Bazı firmaların plaka ve conta yapıları oldukça karmaşıktır (örneğin çapraz akışlı olanlar). Öyle ki; contanın ya da plakanın temas etmesi gereken yüzeyler kolayca anlaşılamaz. Ya da modelin asimetrik yapısı işi zorlaştırır. JeoTes™, geniş ürün gamı ile büyük bir deneyime sahiptir, montaj konusunda gerekli desteği eksiksiz olarak sunar.